Laweta Kraków - Już dziś nasza laweta podjedzie po Ciebie w Krakowie
pomoc drogowa Kraków - lawety
Pomoc drogowa Kraków – czego potrzebujesz, gdy zepsuje się Twój samochód?
17 lipca 2020
holowanie pojazdów Kraków - pomoc drogowa
Holowanie Kraków
17 lipca 2020
Pokaż wszystkie

Laweta Kraków: jak ją zamówić i kiedy jej potrzebujesz?

pomoc drogowa Kraków

Kiedy okazuje się, że awaria pojazdu jest poważniejsza, niż Ci się wydawało, a sam samochód czy motocykl jest unieruchomiony lub poruszanie się go po drogach publicznych jest niebezpieczne – konieczne jest wzięcie pojazdu na lawetę.

Oczywiście – usługa lawetowania, czyli przewiezienia pojazdu na lawecie, może okazać się na pierwszy rzut oka droższa niż – na przykład holowanie – przez kolegę do najbliższego krakowskiego warsztatu.

Jednak często okazuje się, że w trakcie takiego nieprofesjonalnego holowania może dojść do jeszcze poważniejszych uszkodzeń samochodu – czy to w wyniku kolizji, czy to przez źle przeprowadzone holowanie.

Nie ze złej woli – po prostu.

Do tego w wielu przypadkach ubezpieczyciele czy kredytodawcy wręcz wymagają skorzystania z lawety i zakazują holowania pojazdu (nawet profesjonalnego) – właśnie dlatego, że istnieje niebezpieczeństwo poważniejszego uszkodzenia karoserii czy układu napędowego.

To może obniżyć wartość samochodu lub po prostu – narazić na dodatkowe koszty właściciela.

Uszkodzenie samochodu w czasie holowania jest bardziej prawdopodobne, niż może się wydawać, a dodatkowe wydatki związane z naprawami mogą wiele razy przeważyć koszt przewiezienia samochodu na lawecie.

Spis treści:

Laweta w Krakowie i nie tylko

  • Jakie pojazdy mogą potrzebować lawet w Krakowie?
  • Rodzaje lawet i przewożonych pojazdów
  • Przewóz lawetami: 24/7

Laweta Kraków – Kiedy możesz potrzebować lawety w Krakowie i nie tylko?

Laweta na pewno przyda się przy jakiejkolwiek poważniejszej kolizji drogowej – nawet jeśli nie dojdzie do odpalenia poduszek powietrznych. Uszkodzenia karoserii, układu napędowego czy kierowniczego również mogą uniemożliwić bezpieczne holowanie pojazdu. Tak poważne uszkodzenie pojazdu niemal natychmiast kwalifikuje pojazd do na lawetę i odwiezienia do najbliższego warsztatu lub innego wybranego miejsca w Krakowie lub okolicach.

Podobnie jest w sytuacji, w której zależy Ci na tym, żeby bezpiecznie przetransportować uszkodzony pojazd z punktu A do punktu B – chcesz po prostu uniknąć innych możliwych uszkodzeń już unieruchomionego pojazdu (co jest w pełni zrozumiałe). W takich sytuacjach laweta jest wręcz niezbędna do przetransportowania pojazdu z dowolnego miejsca w Krakowie do innego. Dodatkowo przewiezienie pojazdu na lawecie jest bez porównania wygodniejsze dla pasażerów unieruchomionego samochodu – nie muszą oni jechać na holu, ale siedzą wygodnie w kabinie pasażerskiej lawety.

Z różnych rozmiarów lawet korzystają firmy budowlane, które potrzebują przewieźć maszyny budowlane, koparki lub inne pojazdy, które nie mogą poruszać się po drogach – na przykład dlatego, że ich układ jezdny jest oparty o stalowe gąsienice lub nie mogą być dopuszczone do ruchu z innych powodów. Wtedy podjeżdża laweta, załoga wprowadza taki pojazd na łoże lawety, zabezpiecza go i może przewieźć go w inne miejsce. Ale to nie każda sytuacja, w której laweta się przydaje.

Laweta Kraków
Laweta Kraków

Laweta Kraków – Pojazd wyrejestrowany, do jazdy na torze lub zabytkowy – potrzebuje lawety

Chociaż laweta i przewożenie na niej pojazdów kojarzą się najczęściej z czymś nieprzyjemnym (awaria, kolizja, unieruchomienie pojazdu), to może się okazać, że laweta jest wręcz niezbędna.

Wiele pojazdów torowych – chociaż w niektórych ligach powinno być zarejestrowanych i dopuszczonych do ruchu po drogach – lepiej przewozić na tor na lawecie. Podobnie jest z pojazdami zabytkowymi, kolekcjonerskimi czy – z różnych powodów – wyrejestrowanymi. Wynika to zarówno z faktu, że takie pojazdy mogą być wartościowe, a poruszanie się nimi w ruchu ulicznym może być zwyczajnie niebezpieczne lub zagrażać ich wartości. W takich sytuacjach laweta okazuje się wręcz niezbędna do tego, żeby przewieźć pojazd z domu lub garażu na track day na Tor Kraków lub na wystawę samochodów zabytkowych.

laweta kraków
Laweta Kraków

Laweta Kraków – Potrzebuję lawety do zepsutego ciągnika ciężarówki, dużego suv-a, hds-a… w Krakowie

Tak, są różne rodzaje lawet, na których mogą być przewożone różne rodzaje pojazdów.

W zależności od tego, jakiego rodzaju transportu potrzebujesz (lub: jakiej auto lawety), zmieni się nie tylko cena za kilometr, ale również to, jak będzie wyglądała cała usługa przewożenia na lawecie. Najczęściej spotykane lawety służą do transportu samochodów osobowych – od małych „mieszczuchów”, aż do dużych suv-ów. Można na nich bezpiecznie przewozić większość pojazdów dopuszczonych do ruchu po polskich drogach, włączając w to motocykle (wiele lawet ma specjalne uchwyty i stojaki umożliwiające bezpieczny transport pojazdów dwukołowych). Są również lawety przeznaczone do ciężkich zadań – od transportu ciągników tirów, przez ciężarówki typu hds, aż do ciężkich maszyn budowlanych.

Lawety przydają się również w przypadku sprowadzania pojazdów z zagranicy. Międzynarodowe przewozy na lawetach są bardzo ważne, zwłaszcza w sytuacji, w której chcesz sprowadzić z zagranicy jakiś konkretny pojazd – zabytkowy, rzadki lub taki, który Ci się po prostu podoba, ale nie ma na przykład kompletu dokumentów lub Ty nie masz pewności, że dojedzie na kołach do Krakowa. W takiej sytuacji laweta do przewodu międzynarodowego jest doskonałym wyborem, jednak może się wiązać z nieco większym wydatkiem – zwłaszcza jeśli zależy Ci na bezpiecznym przewiezieniu pojazdu z Niemiec, Czech czy Szwajcarii. Cena za kilometr usługi lawety międzynarodowej może się też różnić od ceny za kilometr w Polsce.  

Musisz jednak pamiętać, że – podobnie jak w przypadku profesjonalnych usług holowania –doświadczenie osób wykonujących konkretną usługę wpływa na to, czy nie pojawią się dodatkowe koszty – na przykład w wyniku nieumiejętnego wciągania pojazdu na łoże lawety uszkodzi się układ napędowy.

Laweta Kraków
Laweta Kraków

Laweta Kraków – Laweta potrzebna na Kazimierz, Ludwinów, Osiedle Piastów… o 1 w nocy

Nikt nie wybiera momentu, w którym potrzebuje usług pomocy drogowej, holowania ani tym bardziej zabrania samochodu na lawetę. Dlatego ważne jest, żeby pomoc drogowa, która oferuje usługi przewożenia pojazdów na lawecie na terenie całego Krakowa i okolic, była dostępna przez całą dobę.

Wiele firm specjalizujących się przewożeniu pojazdów na lawetach działa w określonych godzinach, jednak tylko część z nich działa i przyjmuje zgłoszenia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pod numerem telefonu całodobowej infolinii Autocentrum Widok (+48 504 423 423) możesz zamówić lawetę do dowolnego miejsca w Krakowie i okolicach – od dowolnej porze dnia i nocy; w dni powszednie i święta. Obsługujemy różnego rodzaju pojazdy, zajmujemy się również profesjonalnym transportem maszyn budowlanych. Dzięki dużemu doświadczeniu zapewniamy wysokiej jakości usługi przewożenia na lawetach różnych pojazdów – osobowych, ciężarowych oraz budowlanych. Jesteśmy elastyczni i od kilkunastu lat zapewniamy naszym klientom terminowe usługi najwyższej jakości.

Komentarze są wyłączone.

Call Now ButtonZadzwoń !