Regeneracja zacisków hamulcowych Kraków | autocentrumwidok.pl

Regeneracja zacisków hamulcowych Kraków

Jeżeli jesteś właścicielem samochodu osobowego bądź samochodu ciężarowego, doskonale wiesz jakie znaczenie ma jego bezawaryjność i bezpieczeństwo jazdy. Jednym z układów, które zawsze i bezwzględnie powinny działać bez zarzutów jest układ hamulcowy. Samochód jest urządzeniem mechanicznym, który po upływie czasu bądź w wyniku działania czynników zewnętrznych może ulec zepsuciu czy zużyciu, dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie diagnostyki pojazdu.

Właściwe działanie hamulców to podstawa


Także układ hamulcowy może zostać uszkodzony bądź ulec zużyciu, dlatego warto wykonywać regenerację zacisków hamulcowych i innych elementów układu hamulcowego, a także systematycznie wymieniać zużyte części, do jakich zaliczają się przede wszystkim tarcze oraz klocki hamulcowe. Jeżeli mamy pewność że hamulce są sprawne i działają bez zarzutu, możemy bezpiecznie wyruszyć w drogę.

Regeneracja zacisków hamulcowych Kraków – wykonaj ją podczas konserwacji samochodu


Jednym z najważniejszych zadań podczas konserwacji samochodu jest regeneracja zacisków hamulcowych. Tylko dzięki sprawnie działającym hamulcom możliwa jest bezpieczna jazda. Dodatkowo, jeżeli hamulce nie działają właściwie, wydają charakterystyczne trzaski oraz mogą powodować drgania podczas hamowania. Dlatego tak istotna jest regeneracja zacisków hamulcowych oraz sprawdzanie stanu technicznego zacisków w autoryzowanym serwisie samochodowym.

Regeneracja zacisków hamulcowych Kraków – pamiętaj o nich podczas przeglądu


Kiedy wykonujemy coroczny przegląd diagnostyczny samochodu, zazwyczaj zwracamy baczną uwagę na stan techniczny klocków hamulcowych oraz tarcz, zapominając często o zaciskach hamulcowych. Tutaj warto podkreślić że zaciski hamulcowe są narażone na zużycie tak samo jak klocki czy tarcze, dlatego tak istotna jest regeneracja zacisków hamulcowych. Do zużywania się zacisków hamulcowych przyczyniają się różnorodne czynniki, a do najważniejszych z nich zalicza się:
• niewłaściwe użytkowanie pojazdu, polega ono na gwałtownym hamowaniu bądź jeździe z dużą prędkością,
• brak regularnego sprawdzania stanu zacisków hamulcowych i ich wymiany w sytuacji gdy ulegną zużyciu,
• trudne warunki jazdy także przyczyniają się do szybszego zużywania zacisków hamulcowych, mowa tutaj o i jeździe po nierównym terenie bądź na wysokie podjazdy w górę,
• nie wykryte usterki układu hamulcowego nie tylko mogą się przyczynić do szybkiego zużycia zacisków hamulcowych, ale również są one niebezpieczne podczas codziennej jazdy.

Prawidłowe działanie układu hamulcowego to podstawa bezawaryjności i bezpiecznej jazdy. Pamiętaj aby regularnie odwiedzać serwis audi i wykonywać w nim przeglądy diagnostyczne oraz regenerację zacisków hamulcowych.

Na czym polega regeneracja zacisków hamulcowych Kraków?


Jak już wspomnieliśmy regeneracja zacisków hamulcowych jest bardzo ważna w każdym pojeździe, niezależnie od tego ile kilometrów codziennie nim przemierzamy. Jest to zadanie dla specjalisty, który posiada odpowiednią wiedzę oraz umiejętności w zakresie naprawy samochodów. Sam proces regeneracji zacisków hamulcowych polega na demontażu zacisków hamulcowych, wymianie tarcz hamulcowych oraz klocków hamulcowych oraz dokładne sprawdzenie stanu zacisków. .

Regeneracja zacisków hamulcowych Kraków – wybierz odpowiedni warsztat samochodowy


W zależności od tego czy zaciski hamulcowe wymagają naprawy czy wymiany na zupełnie nowe, mechanik samochodowy powinien wykonać odpowiednie czynności serwisowe. Teraz wystarczy tylko montaż zacisków hamulcowych i dokładne sprawdzenie całego układu hamulcowego.

Call Now ButtonZadzwoń !