Wymiana uszczelki pod głowicą Kraków | Autocentrumwidok.pl

Wymiana uszczelki pod głowicą Kraków

Z pewnością nie każdy wie co to jest i gdzie się znajduje uszczelka pod głowicą oraz że podlega ona regularnej wymianie, w celu właściwego i sprawnego funkcjonowania samochodu z silnikiem spalinowym. Jest to uszczelka, która zapobiega przedostawaniu się płynów z jednej części silnika do drugiej.
Jeżeli uszczelka zostanie uszkodzona, uszkodzeniu ulegnie także silnik, który jak wiadomo stanowi jeden z największych kosztów w przypadku jego naprawy bądź wymiany na nowy. Jeżeli tylko zauważymy jakąkolwiek awarię w samochodzie z silnikiem spalinowym, wymiana uszczelki pod głowicą powinna być pierwszą czynnością serwisową jaka zostanie wykonana.


Kiedy powinna zostać wykonana wymiana uszczelki pod głowicą Kraków?


Samochód wyposażony w uszczelkę pod głowicą powinien działać bez zarzutów z tą uszczelką od momentu wyjazdu z salonu aż do zakończenia eksploatacji tego pojazdu. Nie wieli mechaników wie, ze uszczelka pod głowicą może ulec uszkodzeniu, a brak jej wymiany wpłynie bezpośrednio na uszkodzenie silnika. Tylko dobry mechanik samochodowy Kraków, pracujący w renomowanym serwisie samochodowym będzie wiedział jak przeprowadzić szczegółową diagnostykę auta oraz w jakiej sytuacji należy sprawdzić stan faktyczny wyżej wspomnianej uszczelki.

Wymiana uszczelki pod głowicą Kraków – jak może się skończyć to zaniedbanie?


Jeżeli w samochodzie zostanie uszkodzona uszczelka pod głowicą, a mechanik samochodowy w porę nie zauważy usterki, w rezultacie doprowadzi to do nieszczelności układu chłodzenia, co wpłynie bezpośrednio na przegrzanie i uszkodzenie silnia. Kolejnym następstwem może być także wyciek płynu chłodzącego, a jego bezpośredni brak w układzie także może doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia silnika.

Wymiana uszczelki pod głowicą Kraków – wybierz właściwy warsztat samochodowy


Jeżeli zatem dbasz o swój samochód, koniecznie wybieraj właściwe warsztaty samochodowe, gdzie przeglądy diagnostyczne są wykonywane szczegółowo, z uwzględnieniem nawet najdrobniejszych elementów. Dodatkowo, jeżeli zauważysz wyciek płynu chłodzącego bądź oleju, jeżeli wskaźnik temperatury silnika bardzo szybko spada do alarmowego poziomu, powinieneś natychmiast zatrzymać samochód i odholować go do odpowiedniego serwisu samochodowego.

Tutaj bezwzględnie należy unikać czynnej jazdy, zaleca się holowanie na lawecie, także uzupełnianie płynu chłodniczego bądź oleju może spowodować a trwałe uszkodzenie silnika. Jedynym skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest odprowadzenie samochodu do warsztatu, gdzie zostanie sprawdzony stan techniczny pojazdu, a mechanik wymieni uszczelkę pod głowicą.

Wymiana uszczelki pod głowicą Kraków – wybierz najlepszego fachowca


Wymiana uszczelki pod głowicą nie jest łatwym zadaniem i nie może być wykonana przez każdego podrzędnego mechanika samochodowego. Taka wymiana uszczelki pod głowicą to konieczność demontażu większej liczby elementów silnika oraz bezpośredni dostęp do głowicy silnika. Niektóre modele samochodów osobowych będą wymagały zdjęcia całej głowicy, tylko w ten sposób można dostać się do uszczelki pod głowicą. Wybierz renomowany warsztat samochodowy i postaw na dobrego mechanika, który profesjonalnie wymieni uszczelkę pod głowicą w twoim samochodzie.

Call Now ButtonZadzwoń !