Wymiana filtrów Paliwa Powietrza Kraków | Autocentrumwidok.pl

Wymiana filtrów paliwa i powietrza Kraków

Jedną z podstawowych czynności, jaka powinna być wykonywana regularnie podczas serwisowania pojazdu, jest wymiana filtrów paliwa. Dzięki temu mamy pewność że auto jest sprawne i może być oddane do użytku na drogach. To filtr paliwa odpowiada za oczyszczanie paliwa z wszelkich zanieczyszczeń, dzięki temu mamy pewność, że układ paliwowy oraz inne podzespoły samochodu nie zostaną uszkodzone. Nawet najmniejsze zaniedbania w tym kierunku mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian w silniku, co wiąże się z wysokimi kosztami naprawy samochodu.

Jak często powinna być wykonywana wymiana filtrów paliwa Kraków?


W zależności od tego jaki posiadamy samochód, ile ma lat oraz w jaki sposób go użytkujemy powinniśmy ujednolicić częstotliwość wymiany filtrów paliwa, aby nasz samochód służył nam jak najdłużej. Zazwyczaj producent zaleca wymianę filtru paliwa co określoną ilość kilometrów, szacuje się, że jest to od 20 do 40 tysięcy kilometrów bądź w odstępach czasu, mówi się tu o okresie od 2 do 4 lat. Najnowocześniejsze modele samochodowe posiadają filtry paliwa wysokiej jakości, które mają wydłużony okres działania i mogą nie być wymieniane przez 60 tysięcy kilometrów bądź 5 lat, o tym jednak zawsze decyduje producent konkretnego modelu samochodu.

Jakie objawy świadczą o konieczności serwisowania i kiedy konieczna jest wymiana filtrów paliwa Kraków?


Jeżeli zauważymy którekolwiek z wymienionych objawów, powinniśmy zgłosić się do serwisu i koniecznie wymienić filtry paliwa niezależnie od przebiegu bądź okresu od ostatniej wymiany:
• Najważniejszym wskaźnikiem świadczącym o konieczności wymiany filtrów paliwa jest spadek mocy silnika
• Kolejną ważną kwestią jest problem z odpalaniem, jeżeli filtr paliwa jest zapchany, uniemożliwia właściwy przepływ paliwa, w wyniku czego odpalenie samochodu staje się trudne bądź zupełnie niemożliwe
• Podobnie, gdy zauważymy wzrost zużycia paliwa, powinniśmy zajrzeć do serwisu gdzie fachowiec sprawdzi czy filtr paliwa nie jest zanieczyszczony, jeżeli przypuszczenia się potwierdzą, zostanie
wymieniony filtr paliwa na nowy
• Inną przyczyną konieczności wymiany filtru paliwa może być zjawisko dymienia z rury wydechowej bądź kontrolka olejowa, w obu przypadkach z pewnością dzieje się coś niedobrego i bez wizyty w autoryzowanym serwisie się nie obejdzie.
Jeżeli zaobserwujesz w swoim samochodzie którykolwiek z wymienionych objawów, powinieneś od razu udać się do serwisu samochodowego, gdzie zostanie wykonana podstawowa diagnostyka oraz mechanik sprawdzi faktyczny stan filtra paliwa i wymieni go na nowy.

Wymiana filtrów powietrza Kraków– kompleksowe usługi serwisowe


Odwiedzając regularnie serwis samochodowy mamy pewność, że nasz samochód działa bez zarzutów a jego stan techniczny pozwala na niezawodną i bezpieczną jazdę po drogach, także w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Powodem usterki bądź nieprawidłowego funkcjonowania samochodu może być zarówno zapchany filtr paliwa bądź zanieczyszczony filtr powietrza. Tylko w renomowanym serwisie samochodowym podejmą właściwą decyzję, przeprowadzą kompleksową diagnostykę i wymienią filtr paliwa bądź filtr powietrza, zgodnie z niepokojącymi objawami oraz według zaleceń producenta.

Call Now ButtonZadzwoń !