Pomoc drogowa Kraków - Zamów już dziś pomoc drogową w Krakowie
pomoc drogowa Kraków
Laweta Kraków: jak ją zamówić i kiedy jej potrzebujesz?
17 lipca 2020
Pokaż wszystkie

Pomoc drogowa Kraków – czego potrzebujesz, gdy zepsuje się Twój samochód?

pomoc drogowa Kraków - lawety

Każdy samochód, ciężarówka lub motocykl może się zepsuć. Niezależnie od tego, czy masz w swoim pojeździe skrzynię automatyczną czy manualną – holowanie często nie wchodzi w grę. Kiedy potrzebujesz pomocy drogowej – w okolicy Krakowa lub nie tylko – musisz liczyć się z tym, że samo zadzwonienie na numer pomocy drogowej, często podawany na telebimach nad ekspresówkami czy autostradami, nie zawsze jest rozwiązaniem.

Często nie masz pewności jaki będzie koszt pomocy, którą otrzymasz; czy możesz ją opłacić kartą lub w grę wchodzi wyłącznie gotówka. Lub ile osób może zabrać konkretna laweta, jeśli okaże się, że samochód nie może przemieszczać się dalej. Albo – po prostu – czy zakontraktowana na konkretnym odcinku pomoc drogowa podjedzie w ciągu kilku minut czy kilku godzin. Dlatego warto korzystać z profesjonalnej pomocy drogowej w Krakowie – takiej, której ceny znasz od początku oraz na której możesz realnie polegać. Niezależnie od tego, czy Twój pojazd złapał gumę, doszło do kolizji, coś zepsuło się w zawieszeniu lub silnik odmówił posłuszeństwa.

Spis treści:

  • Kiedy potrzebna jest pomoc drogowa w Krakowie i okolicach?
  • Pomoc na miejscu, holowanie czy laweta do warsztatu?
  • Pomoc drogowa w Krakowie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu
  • Kiedy potrzebujesz pomocy drogowej?

Pomoc drogowa Kraków – Kiedy potrzebujesz pomocy drogowej (zarówno w Krakowie, jak i gdziekolwiek indziej)?

Lista powodów, dla których możesz potrzebować pomocy drogowej jest długa i nie zawsze oznacza, że Twój samochód trzeba będzie holować lub zawieźć na lawecie do warsztatu. Często może się okazać, że wystarczy kilka minut czasu specjalistów z załogi pomocy drogowej, żeby móc kontynuować podróż.

Brak paliwa, wymiana koła, której nie potrafisz wykonać (bo śruby się zapiekły lub klucz został w garażu), przegrzewanie się silnika czy spadek ciśnienia oleju w silniku – każda z tych usterek uniemożliwia dalszą podróż, a może być szybko naprawiona lub drobna naprawa może umożliwić dalszą jazdę. Wystarczy, że pojawi się ktoś z kilkoma litrami benzyny lub oleju napędowego, kluczem do wymiany kół, zestawem naprawczym do opon, odpowiednim dla Twojego samochodu olejem silnikowym lub płynem chłodniczym – a Ty możesz jechać dalej.

Jednak gdy okaże się, że usterka w Twoim pojeździe wymaga poważniejszej naprawy lub po prostu doszło do kolizji lub stłuczki, która uniemożliwia Ci dalszą podróż – wtedy potrzebujesz odpowiedniej lawety lub usługi holowania, dzięki której Ty wrócisz do domu, a Twój samochód – trafi do wskazanego przez Ciebie warsztatu w Krakowie lub okolicach. Musisz też pamiętać, że w zależności od tego, jaki pojazd wymaga transportu, może się okazać, że będzie potrzebna inna laweta.

Przewożenie motocykli, samochodów osobowych czy takich o masie zbliżonej do 3,5 tony wymaga innych kompetencji i uprawnień oraz – co najważniejsze – może wymagać innej lawety lub holownika. Dlatego tak ważne przy zgłaszaniu pomocy drogowej w Krakowie (i ogółem – gdziekolwiek jej potrzebujesz) jest jasne określenie tego, jaki rodzaj samochodu uległ awarii oraz jaki to rodzaj awarii.

Pomoc drogowa Kraków
Pomoc drogowa Kraków

Pomoc drogowa Kraków – Kiedy samochód może być holowany, a kiedy powinien być przewieziony na lawecie

Najważniejsza różnica w tym, co może zaoferować Ci pomoc drogowa, wynika z tego, co stało się z Twoim pojazdem. Samochód, który wymaga drobnej naprawy na drodze czy uzupełnienia któregoś z istotnych płynów, może po kilku minutach od nadjechania pomocy drogowej jechać dalej. Czasem się zdarza, że awaria okazuje się poważniejsza, niż to się wydawało na pierwszy rzut oka – awaria silnika, zablokowany hamulec ręczny, pęknięta półoś lub inna usterka, która uniemożliwia dalszą podróż i konieczne jest przetransportowanie pojazdu do warsztatu. Wtedy pomoc drogowa może odholować lub odwieźć na lawecie pojazd do wskazanego warsztatu w Krakowie lub okolicach.

Podobnie jest w przypadku pojazdów, które brały udział w kolizji drogowej (stłuczce, wypadku, itp.) – często ich stan uniemożliwia naprawę na miejscu, a uszkodzenia nie pozwalają na ich bezpieczne i zgodne z prawem przemieszczanie się po polskich drogach. Wtedy pomoc drogowa musi zająć się przetransportowaniem uszkodzonych pojazdów w bezpieczne miejsce.

Pomoc drogowa Kraków – Co ma do zaoferowania całodobowa pomoc drogowa w Krakowie i jak ją wzywać?

Wzywanie pomocy drogowej jest proste, jednak wymaga pamiętania o kilku istotnych rzeczach, które pomogą pracownikom zespołu w najszybszym przyniesieniu Ci pomocy i rozwiązaniu Twojego problemu na drodze. Pamiętaj jednak, że pomoc drogowa – kiedy stanie się coś w okolicy Krakowa, Bronowic, Prądnika, Wieliczki czy Podgórza – może pomóc Ci ruszyć dalej, ale też może stwierdzić, że tej konkretnej naprawy nie jest w stanie wykonać na drodze. Innymi słowy – warto dokładnie opisać to, co się stało.

Jeśli awaria jest poważna, pomoc drogowa może odwieźć Twój samochód do wskazanego warsztatu – w Krakowie lub jego okolicach. Na przykład do naszego, profesjonalnego serwisu samochodowego na Balickiej. Wszystko jest kwestią indywidualnych ustaleń.

Samo wzywanie pomocy drogowej jest proste – gdy Twój pojazd (samochód, ciężarówka lub motor) nie może dalej jechać, wybierz odpowiedni numer (+48 504 423 423) i dokładnie opisz to, co się stało i gdzie stoi Twój pojazd. Dyspozytor może dopytać o szczegóły problemu – pamiętaj, żeby dosłać odpowiedni zespół lub samochód, dyspozytor musi wiedzieć najwięcej o tym, z czym masz problem. Pamiętaj też, że na numery podane na telebimach nad drogami ekspresowymi może dzwonić wiele osób, co oznacza, że możesz czekać na pomoc znacznie dłużej, niż tego chcesz. Dlatego warto pamiętać, że dobra pomoc drogowa jest też dostępna bezpośrednio, a nie tylko przez całą dobę.

Pomoc drogowa Kraków
Pomoc drogowa Kraków

Pomoc drogowa Kraków – Co robić, kiedy potrzebujesz pomocy drogowej?

Najważniejszą rzeczą jest zachowanie spokoju. Jeśli nie możesz kontynuować bezpiecznie podróży lub Twój pojazd zwyczajnie odmówił współpracy – musisz pamiętać przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie. Wychodząc z samochodu na poboczu czy na pasie awaryjnym – pamiętaj o widoczności; kamizelka odblaskowa sprawi, że każda osoba poruszająca się przy samochodzie będzie widoczna z bezpiecznej odległości.

Zatrzymując się na drodze czy pasie awaryjnym pamiętaj o ustawieniu trójkąta ostrzegawczego – poinformuje on innych kierowców, że przed nimi znajduje się zatrzymany pojazd. Jeśli Twój samochód przestał działać na środku drogi – postaraj się go jak najszybciej przetoczyć (o ile to możliwe) na pobocze lub pas awaryjny. Pamiętaj przy tym o bezpieczeństwie własnym i innych użytkowników drogi!

Jeśli nie możesz przetoczyć swojego pojazdu – ustaw za nim trójkąt ostrzegawczy. Włącz też światła awaryjne – to pozwoli innym użytkownikom drogi zobaczyć Twój pojazd z większej odległości.

Kiedy masz pewność, że Twój pojazd jest widoczny i nie stwarza poważniejszego zagrożenia w ruchu – zadzwoń po pomoc drogową (+48 504 423 423 – całodobowa infolinia Autocentrum Widok), postępuj zgodnie z zaleceniami dystrybutora i czekaj na przyjazd pomocy drogowej.

Komentarze są wyłączone.

Call Now ButtonZadzwoń !