Wymiana oleju i filtrów Kraków | Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Wymiana oleju Kraków

Układ przekładniowy jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie skrzyni biegów, a co za tym idzie całego mechanizmu samochodowego. Każdy z zastosowanych olejów wpływa korzystnie na ruchome elementy skrzyni biegów, niwelując bądź zmniejszając tarcie poszczególnych elementów. Jednym z ważnych zadań, jakie powinno być wykonywane podczas serwisu samochodu jest wymiana oleju w skrzyni biegów. Wymiana oleju powinna być wykonywana według ścisłych zaleceń producenta, jakie wskazują na okres od 2 do 4 lat bądź przebieg w kilometrach wynoszący od 30 do 50 tysięcy kilometrów. Wszystko zależy od rodzaju samochodu, sposobu użytkowania oraz warunków w jakich jest eksploatowany.


Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Automatyczna skrzynia biegów jest nieco inaczej zbudowana niż ta znana wszystkim kierowcom, dlatego wymiana oleju w automatycznej skrzyni także odbywa się w zupełnie inny sposób. Tutaj najważniejsze jest regularne wymienianie oleju, albowiem zaniedbanie tego procesu serwisowego może skutkować uszkodzeniem automatycznej skrzyni biegów, która jest dość kosztownym wydatkiem w przypadku jej wymiany na nową.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Kraków


Istnieją dwie metody wymiany oleju w skrzyni biegów, mowa tutaj o metodzie grawitacyjnej oraz dynamicznej. W przypadku automatycznej skrzyni biegów zalecana jest właśnie dynamiczna wymiana oleju, albowiem działa ona korzystnie na działanie układu smarowania w układzie napędowym samochodu. Polega ona na dynamicznej wymianie oleju, nie dopuszczając do całkowitego spuszczenia starego oleju, co w rezultacie przedłuża znacznie żywotność oraz prawidłowe działanie skrzyni biegów.

Dlaczego wymiana filtrów oleju Kraków jest tak istotna?


Automatyczna skrzynia biegów wymaga od jego użytkownika właściwego podejścia, w tym przypadku mowa o wymianie oleju przekładniowego, który powinien być dopasowany do modelu i marki samochodu oraz do rodzaju skrzyni biegów, jaka jest zamontowana w aucie. Podczas wymiany oleju powinny być także wymieniane filtry oleju, które są odpowiedzialne za właściwe oczyszczanie oleju z wszelkich osadów oraz zanieczyszczeń. Zastosowanie nowego filtra oleju daje gwarancję, że również wymieniony olej będzie czysty i wolny od zanieczyszczeń, a co za tym idzie będzie miał większą żywotność w układzie smarowania.

Wymiana oleju Kraków - sprawność silnika oraz skrzyni biegów


Wymiana oleju to jedna z podstawowych czynności, jaka powinna być wykonywana podczas regularnego serwisowania auta. Olej stanowi bardzo ważną funkcję w układzie napędowym, jest on odpowiedzialny za chłodzenie mechanizmów skrzyni biegów oraz właściwe smarowanie poszczególnych elementów skrzyni. Za pomocą oleju są także usuwane wszelkie zanieczyszczenia, dzięki czemu przedłuża się żywotność poszczególnych elementów i układów w aucie

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Kraków – wybierz autoryzowany serwis


Wybierając warsztat samochodowy postaw na najlepszych fachowców, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, fachowe podejście oraz profesjonalne wyposażenie warsztatu. Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów zawsze powinna odbywać się według ściśle określonych zaleceń producenta konkretnej marki samochodowej, wiedza o tym tylko wyspecjalizowani mechanicy.

Call Now ButtonZadzwoń !