Serwis klimatyzacji samochodowej Kraków | Profesjonalny serwis

Serwis klimatyzacji Kraków

Klimatyzacja w samochodzie to świetna sprawa, zwłaszcza w długiej podróży w upalne dni. Niestety, jeśli o nią nie zadbasz, przestaje spełniać swoje funkcje. Może też się zwyczajnie zepsuć. Brak klimatyzacji w samochodzie to nie tylko gorszy komfort z jazdy, ale także potencjalne zagrożenie dla zdrowia pasażerów. Bez klimatyzacji łatwiej w aucie o pojawienie się pleśni, grzybów i bakterii. Bez obaw. Prowadzimy profesjonalny i kompleksowy serwis klimatyzacji Kraków. Zapraszamy, szczególnie wiosną.

Serwis klimatyzacji Kraków w Auto Centrum Widok

Nasz kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej obejmuje::
✔️ sprawdzenie wydajności klimatyzacji,
✔️ wymiana czynnika roboczego,
✔️ wymiana filtra kabinowego,
✔️ odgrzybianie wnętrza,
✔️ wymiana osuszacza,
✔️ szukanie nieszczelności w układzie,
✔️ kontrola odpływu wody z parownika,
✔️ płukanie i przedmuchiwanie układu z brudu,
✔️ ozonowanie,
✔️ uzupełnianie czynnika chłodniczego,
✔️ test elektroniki pokładowej,
✔️ ogólne czyszczenie układu klimatyzacji.

Serwis prowadzimy stacjonarnie w Krakowie lub mobilnie, na życzenie klienta. Dojeżdżamy na terenie Krakowa lub województwa małopolskiego. Możemy zająć się klimatyzacją nie tylko w samochodach osobowych, lecz także w ciężarowych, rolniczych, przemysłowych, w autobusach i tramwajach. Działamy szybko, skutecznie i profesjonalnie. Serwis klimatyzacji Kraków to tylko część tego, co oferuje nasz regularny serwis samochodowy Kraków.

Odgrzybianie i wymiana filtra kabinowego Kraków

Te czynności są niezbędne przy każdym serwisie klimatyzacji Kraków . Filtry kabinowe na ogół spełniają swoje funkcje przez rok, po czym wymagają wymiany. Jeśli z tym zwlekałeś, mogły pojawić się niebezpieczne dla zdrowia grzyby – tym też się zajmiemy. Odgrzybianie wykonujemy za pomocą ozonowania i środków chemicznych. To prosta i rutynowa obsługa – ozon, którym napełnia się wnętrzne pojazdu po prostu zabija wszystkie szkodniki.

Wymiana osuszacza Kraków

Innym ważnym komponentem jest osuszacz, który zbiera wilgoć z czynnika roboczego. On również nie jest nieśmiertelny i wymaga wymiany, optymalnie co 2 – 3 lata, choć są samochody, których osuszacze w klimatyzacji działają bez zarzutu nieco dłużej.

Kontrola układu i wymiana klimatyzacji Kraków

Prowadzimy diagnostykę układu klimatyzacji. Sprawdzamy poprawność działania oraz ciśnienie w układzie. Testujemy działanie elektroniki pokładowej, w modelach samochodów z automatyczną klimatyzacją. Sprawdzamy, czy nie zaszły błędy w sterowniku i naprawiamy je. Naszej kontroli podlega także szczelność układu – jeśli stwierdzimy nieprawidłowości, powiadomimy Cię i zaproponujemy rozwiązania. W razie potrzeby, możemy wymienić cały układ klimatyzacji – mamy sprzęt i specjalistów. Zajmujemy się dowozem i montażem potrzebnych komponentów. Oferujemy wysokiej jakości komponenty i atrakcyjne ceny w Krakowie.


Jak długo trwa serwis klimatyzacji Kraków ?

Jeśli klimatyzacja nie ma większych usterek i wymaga zwykłego serwisowania – całość potrwa około godziny, uwzględniając odgrzybianie. Jeśli sprawa jest poważniejsza – serwis może zająć kilka godzin.


Jak często potrzebny jest serwis klimatyzacji Kraków ?

Z naszych doświadczeń wynika, że przegląd należy wykonać minimum raz do roku. Najlepiej przed zbliżającym się sezonem wakacyjnymi – kiedy jest największa szansa na upały. Jeśli regularnie wymieniasz filtr kabinowy (2 razy w roku), kompleksowy serwis klimatyzacji możesz przeprowadzić co kilka lat.

Call Now ButtonZadzwoń !