Holowanie

Według definicji holowanie to skomplikowany proces przemieszczania jednostki, która na skutek wypadku bądź innego zdarzenia jest niezdolna do samodzielnego ruchu. Przemieszczanie ich odbywa się za pomocą jednostek ciągnących lub pchających. Bardzo istotne jest aby podczas holowania przestrzegać istotnych przepisów.

Zabrania się holowania:

1) pojazdu o niesprawnym układzie kierowniczym lub o niesprawnych hamulcach, chyba że sposób holowania wyklucza potrzebę ich użycia,

2) pojazdu za pomocą połączenia giętkiego, jeżeli w pojeździe tym działanie układu hamulcowego uzależnione jest od pracy silnika, a silnik jest unieruchomiony,

3) więcej niż jednego pojazdu, z wyjątkiem pojazdu członowego,

4) pojazdem z przyczepą (naczepą),

5) na autostradzie, z wyjątkiem holowania przez pojazdy przeznaczone do holowania do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych.

W razie holowania pojazdu w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim lub użycia hamulców, rzeczywista masa całkowita pojazdu holowanego nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu holującego.

W przypadku gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie holować samochodu niezbędna jest pomoc. Nasza firma posiada sprzęt niezbędny do prawidłowego i bezpiecznego holowania dzięki czemu będziemy mogli pomóc każdemu kto tego oczekuje. Czekamy na zgłoszenia 24 godziny na dobę.